up

Přihláška do klubu

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Jan Kasal slaví osmdesátiny!

6. 02. 2018

Dnes slaví své osmdesáté narozeniny úspěšný běžen na středních tratích Jan Kasal. Rodák z Benešova u Prahy s atletikou začal v roce 1954 v Lokomotivě Kolín. Pak následovaly oddíly Slavoj Nymburk, Dukla Lipník n. Bečvou, VŠ Praha a běžeckou kariéru zakončil v roce 1968 ve vítkovickém oddílu.

Startoval na ME v Bělehradě v roce 1962 v běhu na 8oo m a štafetě 4x100 m, v následujících pěti letech reprezentovat Československo ve dvanácti mezistátních utkáních.

Na Evropských halových hrách v roce 1967 v Praze doběhl na půlce třetí za Irem Noelam Carrallem a Tomášem Jungwirthem. Ještě jeden bronz z Evropských halových her má ve své sbírce. V roce 1968 ve španělském Madridu pomohl k medaili dnes už netradiční štafetě na 4x1000 m. Mistrem republiky byl poprvé v roce 1964 v osobním rekordu na 800 metrů 1:47,1. Titul ovšem zopakoval i v roce 1967.

"Jen pouhý stručný výčet Tvých běžeckých úspěchů a přehled atletických klubů za které jsi závodil je důkazem, že jsi zanechal v české atletice velmi hlubokou a nesmazatelnou stopu. Proto Ti přejeme do dalších let pevné zdraví, jasnou mysl a mnoho krásných životních prožitků v rodinném kruhu. A protože plánujeme další setkání u nás v Ostravě (místo a termín ještě není stanoven, včas oznámíme všem). Těšíme na setkání s Tebou. Přejeme příjemný a veselý narozeninový den."

Za všechny atletické pardály z Vítkovic

Olda Jurák, Ota Svršek a Mirek Jareš/J.S.

« zpět «