up

Přihláška do klubu

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Simona má další limit, Zdeněk stále čeká

9. 02. 2018

Fanoušci vítkovické atletiky stále pevně věří, že se na halovém mistrovství světa v Birminghamu objeví v českých barvách dva ostravští zástupci. Zatím má splněné limity Simona Vrzalová, sprinter Zdeněk Stromšík je ovšem neuvěřitelně blízko. Při posledním startu na mítinku Athletics Indoor Ostrava I ho od limitu dělily neuvěřitelné tři tisíciny !!! sekundy.

Limit na šampionát v běhu na 60 m je 6,63, Stromšík přitom vyhrál ostravský závod časem 6,64. Časomíra ukázala, že kdyby běžel o tři tisíciny sekundy rychleji, limit by splnil. Zdeněk si samozřejmě posunul hranici svého osobního maxima na této trati a už o víkendu se pokusí na skvěle obsazeném mítinku v rakouském Linzi letenku do Birminghamu vybojovat.

Tu už má jistou, a to dokonce ve dvou disciplínách, Simona Vrzalová. Svoji formu potvrdila na mítinku World Indoor Tour v Madridu, kde startovali čtyři čeští reprezentanti. Na ostravském mítinku na konci ledna již splnila nominační požadavek na HMS na tříkilometrové trati, ale hned po doběhu se nechala slyšet, že by v Birminghamu raději startovala na patnáctce. Jejím cílem bylo tedy pokoření nominačního standardu. Požadavek Českého atletického svazu časem 4:13.07 splnila. V závodě doběhla devátá.

Ale zpět k mítinku Athletics Indoor Ostrava I. Tam totiž padaly další zajímavé výkony. Díky početné a kvalitní výpravě z Polska se museli někteří domácí atleti a atletky pořádně ohánět. Jana Slaninová na šedesátce vyhrála skvělým časem 7,49 (limit na HMS je 7,30), přemožitelku nenašla ani na dvoustovce (24,02). Z vítězství se v seniorských kategoriích radovali i Vojtěch Mynář v běhu na 800 m (1:49,11), výškařka Adéla Sobčíková (152) a koulařka Gabriela Pallová (14,55).

Kompletní výsledky Athletics Indoor Ostrava I ZDE

Foto: Jiří Kottas 2018

« zpět «