up

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Jan Železný prozradil, na co se na tretře nejvíce těší

9. 05. 2018

Ředitel mítinku Zlatá tretra Ostrava, který se letos uskuteční 13. června, přiletěl ze soustřední v Jihoafrické republice a popovídal si na pravidelném setkání s novináři. Prozradil, na co se letos nejvíce těší a doporučil všem fanouškům, kteří ještě nemají vstupenky, aby s jejich koupí příliš neotáleli. A co tedy bude, podle Jana Železného, největším lákadlem letošního ročníku?

Devět již ohlášených mistrů světa z Londýny a proti nim olympijští vítězové či rekordmani svých zemí. "Samozřejmě, že já se moc těším na souboj českých oštěpařů proti zbytku světa. Kluci jsou ve skvělé formě a diváci uvidí hodně kvalitní závod. Kuba Vadlejch se v poslední době zlepšil po všech stránkách a jeho první ostrý start v Dauhá ukázal, že bude letos moci opět konkurovat absolutní špičce. Ale to platí i o ostatních oštěpařích naší tréninkové skupiny. A jejich souboj s Vetterem, Rohlerem, Chorou a Yegem bude opravdu zážitek," zmínil jako první svoji oblíbenou disciplínu.

Pak ale připomněl, že skvělá bude také koule mužů, dálka mužů, sprint žen a taky tyčka mužů. "Já většinou tvrdím, že na tretře se nejvíc těším na moment, kdy skončí poslední disciplína, je hezké počasí a diváci odchází ze stadionu spokojeni. Letos to nebude jiné, ale samozřejmě se moc těším i na výkony nejlepších atletů a atletek světa."

Manažer mítinku Alfonz Juck vyjmenoval o ohlášené hvězdy a pak přidal další bonbónky. "My se snažíme, aby měly jednotlivé disciplíny na tretře vždy nějaký podtext nebo příběh. Proti mistrům světa stavíme olympijské vítěze, zkoušíme nové disciplíny a samozřejmě jsme rádi, když padají rekordy mítinku. Na to vše se mohou diváci těšit i letos. Například ve skoku o tyči dojde na souboj mistra světa Američana Sama Kendrikse s olympijským vítězem Brazilcem Thiagem Brazem. Zatímco Kendriks bude startovat na tretře poprvé, Braz už byl v Ostravě třikrát."

A ještě jeden mimořádně zajímavý závod manažer mítinku představil. Bude to běh na 800 metrů žen. "Na startu bude speciální hvězda. Svoji rychlost si přijede vyzkoušet světová rekordmanka na 1500 metrů Etiopanka Genzebe Dibabaová. Chtěla by zaútočit na rekord Marie Mutolaové, který je 1:57,37. Prohlásila, že startovat v této disciplíně v zemi, odkud pochází aktuální světová rekordmanka Jarmila Kratochvílová, bude velmi zajímavé. Připomínám, že Dibabaová ještě nikdy na žádném mítinku osmistovku jako závod neabsolvovala."

Pro atlety a atletky bude v polovině června připraven zbrusu nový povrch rozcvičovacího stadionu, drobné úpravy se provádí i na hlavním stadionu. "Rozcvičovací stadion už slouží patnáct let a potřeboval nový povrch. Opravily se také odrazové plochy u dálky a trojskoku, nové jsou vrhačské sektory. Na hlavním stadionu budou rovněž nové odrazové plochy, ale také například truhlíky pro skok o tyči," popisuje probíhají úpravy ředitel SSK Vítkovice Oldřich Zvolánek.

Současně se také pochlubil probíhajícím ročníkem Čokoládové tretry, který letos poprvé zamířil i do Polska a na Slovensko. "Má za sebou šest závodů a na nich startovalo 1437 dětí. To je velmi dobré číslo. Těšíme se na krajská kola a samozřejmě také finále, které bude součástí Zlaté tretry."

Vstupenky na mítink Zlatá tretra Ostrava si stále můžete zakoupit v síti ticket-art.cz

Další informace na www.zlatatretra.cz

« zpět «