up

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Na soustředění v Nymburku byla sprinterská elita

13. 05. 2018

Závěrečným testem 4 x 60 m mužského, "dvaadvacítkového" a juniorského kvarteta skončilo sprinterské soustředění reprezentačním štafet. Vidět  na jednom místě to nejlepší co český sprint nabízí, je obrázek, který česká atletika, snad ještě nepamatuje.

Trenér Jaroslav Vlček na svých webových stránkách www.atletikasradosti.cz. Nejlépe dle očekávání běželi sprinteři seniorského výběru, v nejsilnější možné sestavě Stromšík - Veleba - Maslák - Záleský a dosáhli velmi kvalitního tréninkového času 24,08 s. Sprinteři pod vedením Petra Habáska ušli za letošní rok ohromný kus cesty. Absolvovali dvě soustředění v Nymburku a jedno společné a velmi vydařené soustředění na Tenerife. Teď už nezbývá nic jiného než to prodat i v závodě a zajistit si účast na ME v Berlíně a postoupit mezi nejlepších šestnáct evropských kvartetů starého kontinentu. V nejsilnější možné sestavě pak nelze vyloučit ani útok na šestačtyřicet let starý národní rekord.

"Svým starším vzorům úspěšně v testu sekundovali i junioři, kteří se připravují pod mým vedením. Kluci v den závodu nejdříve absolvovali ještě trénink předávek ve dvojicích, ale na závěr využili příležitosti a skvělé atmosféry na stadionu a výzvu svých starších kolegů přijali. Junioři v prvním běhu předčili "22" kvartet, běželi výborně a za českým "áčkem" zaostali jen o 6 desetin sekundy. Sestava Jíra - Hampl - Krsek - Havlas působila na to jak krátkou dobu se společně připravovali hodně konsolidovaně. Tak snad se všem podaří, dobré tréninkové přísliby, přetavit v parádní výsledek i při závodech. První start všech štafetových výběrů je naplánován na 29.5. při Daňkově memoriálu v Turnově," shrnul nevšední zážitek pro sprinterské fanoušky trenér Jaroslav Vlček.

« zpět «