ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Slaninová vyhrála dvoustovku na Odložilově memoriálu

4. 06. 2018

Na Memoriálu Josefa Odložila v Praze se představilo hned několik vítkovických atletů a atletek. A nebyli tam rozhodně jen sbírat zkušenosti. Jana Slaninová vyhrála dvoustovku časem 23,74 a Zdeněk Stromšík byl členem vítězné štafety na 4x100 metrů. Ta prolétla cílem ve druhém nejlepším čase české historie 38,99.

Ve vynikající formě se na memoriálu představil český oštěpař Jakub Vadlejch. Závod vyhrál výkonem 89,02, což je jeho druhý nejlepší pokus v kariéře. Divákům se představila řada dalších českých reprezentantů a reprezentantek, z nichž mnozí přijedou i příští týden na Zlatou tretru do Ostravy. Tomáš Staněk skončil výkonem 20,71 v kouli třetí, Pavel Maslák byl časem 45,73 druhý v běhu na 400 m a Radek Juška ve vyrovnané soutěži dálkařů obsadil výkonem 779 cm šestou příčku.

Jedním z vrcholů mítinku byla bezesporu štafeta mužů na 4x100 metrů, v níž kvarteto Zdeněk Stromšík, Jan Veleba, Jan Jirka a Dominik Záleský zaběhla nový rekord mítinku 38,99. Zařadila se na druhé místo českých historických tabulek za legendární štafetu z Mnichova, která drží národní rekord 38,82. Podobně suverénně si vedla i štafeta žen, ve které běžela Jana Slaninová. Společně s Lucií Domskou, Marcelou Pírkovou a Klárou Seidlovou zaběhly 44,22, což je pouze o tři setiny pomaleji než na nedávném Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově.

Vítkovická sprinterka si z Prahy odvezla hned dvě vítězství, když se na dvoustovce v národním programu jako jediná dostala pod čtyřiadvacet vteřin. Dalším vítkovickým atletem nastartu závodu Odložilova memoriálu byl Lukáš Symerský. V hlavním závodě na 1500 metrů doběhl desátý časem 3:47,81 a posunul si tak svůj osobní rekord. Sprinter Jan Vácha byl členem juniorské štafety na 4x100 m, která doběhla druhá a časem 40,30 zaostala pouhé čtyři setiny za „limitem“ na MSJ.

Vojtěch Kolarčík v rozběhu na 100 m obsadil časem 10,67 sedmou příčku a do finále nepostoupil. Stejně jako Zdeněk Stromšík, který zaběhl 10,49 a skončil jen jedno místo před ním. Štěpánka Kolářová startovala na dvoustovce a její čas 25,10 byl sedmým nejlepším. V běhu na 400 metrů startoval také Jan César, který v rozběhu obsadil časem 48,65 šestou příčku.