up

Přihláška do klubu

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Skvělý osobák Simony Vrzalové na půlce

29. 06. 2018

V Šamoríně na 53. ročníku mítinku P-T-S startovala v hlavním programu čtveřice vítkovických atletů a atletek. Jednoznačně nejlepšího výkonu dosáhla Simona Vrzalová, která si vyzkoušela svoji rychlost na osmistovce, ovšem doběhla třetí v novém osobním rekordu 2:02,99.

Jistá účastnice mistrovství Evropy v Berlíně na 1500 metrů se v prvním kole držela ve druhé polovině startovního pole, ovšem pak zrychlila a v cílové rovince dotírala na další českou reprezentantku Dianu Mezulianikovou. Nakonec doběhla třetí, ovšem byla nadmíru spokojená. "Nepřipadalo mi to tak rychlé, cítila jsem se dobře, takže jsem nastoupila v polovině druhého kola. Možná to nakonec mohlo být ještě lepší, ale i tak jsem spokojená. Chybí mi na téhle trati zkušenosti, ovšem zlepšit osobák o tři vteřiny, to je luxusní," usmívala se po závodě.

Zaostala jen o půl vteřiny za limitem pro start na ME v Berlíně v této disciplíně, ovšem na to pochopitelně nejlepší česká mílařka nemyslí. "Osmistovku mám ráda, ale mojí hlavní tratí je a bude patnáctka. Jsem na druhou stranu ráda, že jsme letos s trenérem zvolili tuhle kombinaci a nemusím už běhat pětku. Cítila jsem se po tretře hodně v útlumu, ale docela mi to běhá. Takže to je dobrá zpráva. Teď ještě zabojuju v neděli na extralize a pak jedeme na soustředění do Tater. Tam začne závěrečná příprava na Berlín," dodala.

Jakub Zemaník skončil v závodě na 5000 metrů o jedno místo lépe, než Simona Vrzalová, spokojen však nebyl ani náhodou. Závěrečný běh celého mítinku odtáhnul z valné většiny sám, ale tempo se mu udržet nepovedlo. "Byl to můj plán, rozběhnout závod na čas kolem čtrnácti minut. První dva kilometry se mi to dařilo, ale pak jsem nepochopitelně zpomalil. Soupeři se dotáhli, pak mě dva předběhli a já těžko hledal motivaci. Jsem rád, že alespoň v závěru jsem zrychlil a nakonec doběhl druhý, ale jinak to byl vyloženě nepovedený běh," konstatoval trochu smutně.

Pro další dva mladé závodníky ostravského klubu byl mítink na Slovensku další dobrá zkušenost. Chodec Rostislav Rožnovský si v závodě na 3000 metrů vytvořil nový osobní rekord 13:00,63 a skončil celkově dvanáctý, Lukáš Symerský doběhl v závodě na 1500 metrů časem 3:49,26 devátý.

Foto: Ján Súkup

Kompletní výsledky najdete ZDE

 

« zpět «