up

Přihláška do klubu

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Jan Železný věnoval oštěp do světové sbírky

12. 07. 2018

Trojnásobný olympijský vítěz a světový rekordman v hodu oštěpem Jan Železný dnes navštívil výstavu IAAF Heritage – atletické dědictví, která probíhá v obchodním centru Nová Karolina v Ostravě a bude trvat až do 10. září. Výstava potrvá tři měsíce až do skončení Kontinentálního poháru, největší atletické akce, kterou může Česká republika uspořádat. Kontinentální pohár proběhne 8. – 9. září na Městském stadionu v Ostravě.

Jan Železný zapůjčil na výstavu IAAF Heritage svůj oštěp, kterým hodil 25. května 1996 v Jeně světový rekord 98,48 metru. „Velmi mě těší, že jsem mohl přispět do sbírky dědictví IAAF s vědomím, že podobná veřejná výstava, jako je nyní v Ostravě, se bude konat také v příštím roce při příležitosti světového šampionátu v Dauhá,“ řekl Železný. „Doufám, že i mé přispění do sbírky oštěpem, kterým jsem hodil světový rekord v Jeně, bude motivovat sportovní fanoušky po další generace,“ dodal Železný, který zvítězil ve Světovém poháru v roce 1992 výkonem 88,26 m.

Výstava obsahuje na dvě stovky artefaktů z historie atletiky, která sahá od starověkých olympijských her až po současnost. Výstavu spojují dohromady texty, fotografie i videa na ploše 260 metrů čtverečních. Část exhibice je zaměřena pak na historii a současnost Kontinentálního poháru. Mezi vystavené položky patří programy, plakáty, knihy, startovní čísla a dresy či jedna z trofejí Světového poháru IAAF. Exponáty pochází z archivů IAAF a také z osobních darů sportovců, včetně ambasadorů letošního Kontinentálního poháru IAAF. Návštěvníci tak mohou na vlastní oči spatřit například startovní čísla české oštěpařky Barbory Špotákové nebo amerického dálkaře Mika Powella, ve kterých překonali světové rekordy a mnoho dalšího.

foto: ČAS - Adolf Horsinka

« zpět «