up

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Vstupenky na Zlatou tretru 2019 už v prodeji

6. 12. 2018

Letošní ročník mítinku Zlatá tretra Ostrava byl v bodování kvality výkonů nejlepším podnikem celého seriálu IAAF World Challenge. Organizátoři toho příštího slibují, že 20. června 2019 fanoušci uvidí stejně kvalitní podívanou. Vstupenky na 58. ročník jsou už proto nyní v prodeji.

Opět půjde v duchu tradic a filosofie mítinku o vystoupení hvězd světové atletiky, těch etablovaných i vycházejících. Samozřejmě společně s představením domácí atletické špičky. První potvrzenou zahraniční hvězdou příštího ročníku je olympijská vítězka Shaunae Millerová-Uibová z Baham. V Riu 2016 vyhrála běh na 400 m, v letošním roce nebyla poražena na tratích 200 a 400 m, když se jako první žena po dlouhých devíti letech dostala na čtvrtce pod 49 vteřin. "Pokud si tuto trať vybere i na Zlaté tretře, bude se můj rekord mítinku otřásat v základech. Ale rekordy jsou přece od toho, aby se překonávaly. Shaunae je navíc opravdu skvělá závodnice," řekla s úsměvem novinářům na tiskové konferenci legenda vítkovické atletiky Táňa Netoličková.

Bahamská sprinterka vzkázala na dálku fanouškům, že se na tretru moc těší. "Podle toho, jak se budu cítit v tréninku, se rozhodnu, zda poběžím 200, 300 nebo 400 metrů. Máte v Ostravě skvělé publikum, moc ráda vzpomínám na letošní Kontinentální pohár a můj vítězný závod na dvoustovce," řekla v Monaku, kde bojovala o vítězství v anketě Atletka roku 2018.

Co se domácích špiček týče, prozradili prozatím organizátoři dvě jména. V programu mítinku nebude chybět oštěp žen a v něm vítězka české ankety Atlet roku 2018 Nikola Ogrodníková. Na domácí publikum se ovšem těší i vítkovická hvězda Simona Vrzalová. "Poběžím na tretře patnáctistovku počtvrté a prozatím jsem si vždy zlepšila osobní rekord. Tak to třeba vyjde i tentokrát. Na letošní závod budu vzpomínat celý život. Nejen kvůli úžasnému osobáku, ale hlavně na báječnou atmosféru, kterou fanoušci umí na stadionu udělat."

Další hvězdy a lákadla bude manažer mítinku Alfonz Juck společně se svým týmem představovat později, ale už nyní naznačil, že oslovil například manažera Barbory Špotákové, zda by světová rekordmanka chtěla v Ostravě startovat, že v programu rozhodně nebude chybět ani oštěp a koule mužů a také další disciplíny v nichž patří čeští závodníci ke špičce ve světě.

S předprodejem vstupenek se začalo ve čtvrtek 6. prosince v síti Ticketstream. S cílem plných ochozů byla cena vstupenek s výjimkou hlavní tribuny stanovena na jednotnou cenu 200 korun. Pro děti do 15 let, atletické kluby a školní autobusy je připraveno snížené vstupné. A kvůli většímu pohodlí fanoušků byl také posunut čas zahájení mítinku tak, aby očekávaný konec byl do osmé hodiny večerní.

Foto Zdeňka Kusáková

Více informací o mítinku najdete na stránkách: www.zlatatretra.cz

« zpět «