ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

atletika ztp

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Druhé kolo extraligy družstev

19. 07. 2020

Na kladenském stadionu se uskutečnilo druhé kolo extraligy družstev a jeho vítězi se stali muži Dukly Praha a ženy Škody Plzeň. Vítkovický tým mužů si oproti prvnímu kolu pohoršil, skončil na posledním osmém místě. Ženy obsadily stejně jako v prvním kole pátou příčku.

Družstvu mužů citelně scházely body dvou skvělých sprinterů. Zdeněk Stromšík nejel do Kladna vůbec, slovenský rekordman Ján Volko sice vyhrál svůj rozběh na 100 metrů, do finále však nenastoupil. Osobákem na 3000 metrů překážek se naopak blýskl Martin Kováčech. Čas 9:08,19 stačil na třetí příčku. Cenné body přidal v dálce Jakub Bystroň. Výkonem 724 centimetrů obsadil třetí místo.

Sprinterka Jana Slaninová opět patřila k oporám týmu žen. Na stovce doběhla druhá v sezonním maximu 11,79, na dvojnásobné trati skončila opět v nejlepším čase sezony třetí (23,82). V závěru programu pak pomohla štafetě na 4x400 metrů ke druhému místu. Společně se Štěpánkou Kolářovou, Ivetou Putalovou a Vendulou Hluchou zaběhly čas 3:42,16. Simona Vrzalová absolvovala náročný dvojboj. V běhu na 800 metrů obsadila třetí příčku (2:05,50), v nejlepším čase sezony pak přidala vítězství na 1500 metrů (4:20,68). Na této trati jí skvěle sekundovala Vendula Hluchá, která doběhla druhá (4:27,67).

Osobák si skočila ve výšce Bára Sajdoková. Výkonem 191 cm závod vyhrála a opět porazila například i Michaelu Hrubou. Mladá atletka si navíc odběhla i do trojskokanského sektoru, kde v osobním rekordu 12,75 metrů vybojovala osm bodů za třetí místo.

Dorostenka Katrin Brzyszkowská se neztratila v soutěži žen ve vrhu koulí. Čtyřkilogramové náčiní poslala do vzdálenosti 14,88. Byl z toho osobní rekord a druhá příčka.

Mistrovství republiky družstev se uskuteční 22. srpna v Ostravě.

Body celkem, muži: 1. Dukla Praha 229,5, 2. Univerzita Brno 200, 3. TEPO Kladno 155, ...8. SSK Vítkovice 46. Ženy: 1. Škoda Plzeň 202, 2. USK Praha 194, 3. Olymp Brno 183, ...5. SSK Vítkovice 147.