up

Příměstské tábory, léto 2021 >

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Bystroň vybojoval na šampionátu zlato

21. 02. 2021

Senzační titul halového mistra republiky vybojoval na šampionátu mužů a žen vítkovický dálkař Jakub Bystroň. Při neúčasti české jedničky Radka Jušky zvládl roli favorita a výkonem 744 centimetrů porazil druhého Jakuba Ruska z pražské Dukly o osm centimetrů.

Před posledním pokusem v soutěži byl Bystroň až na třetím místě, jenže pak se odrazil k nejlepšímu výkonu a zaostal jen o šest centimetrů za svým halovým maximem. Ke dvěma medailím z předchozích šampionátů na dráze (stříbrný v roce 2020 a bronzový v roce 2017) přidal tentokrát tu nejcennější.

Navázal tak na sobotní stříbrné medaile Zdeňka Stromšíka a Katrin Brzyszkowské. Pořádající klub na šampionátu vybojoval jedno zlato a dvě stříbra.

V nedělním programu žádný další vítkovický zástupce do bojů o medaile zásadním způsobem nepromluvil. Jan Vojtek ve výšce obsadil výkonem 193 centimetrů sedmou příčku. V ženské dálce se představily dvě vítkovické závodnice. Adéla Luzarová skončila výkonem 550 centimetrů jedenáctá, Lucie Pisková skočila o jeden centimetr méně a obsadila dvanáctou příčku. Na dvoustovce bojovala Štěpánka Kolářová o postup do finále. Ve svém rozběhu bohužel zaostala o pět setin sekundy za postupovým místem. Doběhla v něm až třetí.

Jedním z vrcholů šampionátu byly obě dvoustovky. V soutěži žen Marcela Pírková z USK Praha vytvořila nový rekord šampionátu časem 23,24. Pavel Maslák v závodě mužů zaběhl časem 20,84 své sezonní maximum. Na čtvrtce se blýsknul novým osobákem vítězný Vít Müller, když závod ovládl čase 46,31. Lada Vondrová na stejné trati opět posunula hodnotu letošního národního maxima na 52,20.

Kompletní výsledky najdete ZDE

« zpět «