up

Příměstské tábory, léto 2021 >

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Začíná HME v Toruni

4. 03. 2021

V polské Toruni dnes začíná halové mistrovství Evropy v atletice. Česká výprava patří k těm početnějším a na šampionátu se představí dvacet tři atletů a atletek. Mezi nimi je také vítkovický sprinter Zdeněk Stromšík.

Jednou z disciplín, která bude jistě přitahovat největší pozornost je mužská tyčka, kde se proti sobě utkají dva králové této disciplíny Švéd Armand Duplantis a Francouz Renaud Lavillenie. K dalším hvězdám šampionátu patří norský mílař Jakob Ingebrigtsen, srbská dálkařka Ivana Španovičová, ukrajinská výškařka Jaroslava Mahučiková a o svůj čtvrtý halový titul bude usilovat také český čtvrtkař Pavel Maslák. Není jediný z české výpravy, kdo má medailové ambice. Koulař Tomáš Staněk nebo čerstvý rekordman na patnáctistovku Filip Sasínek jsou rovněž ve skvělé formě.

První den šampionátu vstoupí do bojů tři čeští zástupci. Kvalifikaci koulařek absolvuje Markéta Červenková, v rozbězích na 1500 metrů se představí Jan Friš a Filip Sasínek. Zavodním dnem Zdeňka Stromšíka bude sobota. Mužská šedesátka je suverénně nejpočetněji obsazenou disciplínou. V předběžných přihláškách je jedenasedmdesát jmen. V sobotním dopoledním programu jsou rozběhy a semifinále. Finálový závod je na programu v devět večer.

Přímé přenosy z halového vrcholu atletické sezony mohou fanoušci sledovat v České televizi.

Oficiální stránky HME najdete ZDE

« zpět «