up

Příměstské tábory, léto 2021 >

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Gigant v Ostravě za přísných hygienických podmínek

4. 03. 2021

Přesně po dvou týdnech se bude ve vítkovické atletické hale opět bojovat o mistrovské tituly. Po šampionátu mužů a žen je na řadě mistrovství republiky juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek. Uskuteční se ve dnech 6. a 7. března.

Stejně jako šampionát dospělých budou provázet i tradiční gigant přísná hygienická opatření. „Máme výjimku Ministerstva zdravotnictví pro pořádání významných sportovních akcí a jsme rádi, že šampionát můžeme pořádat. Stejně jako před dvěma týdny jsme připraveni a dodržíme veškerá hygienická opatření, která nám nařizuje zmíněná výjimka. Omezení se týkají například počtu účastníků, těch může závodit v jeden den 240. Všichni, včetně samozřejmě rozhodčích a organizátorů, musí absolvovat negativní PCR test. Dále je celý program rozdělen do pěti bloků, aby se sportovci navzájem nepotkali. Sobota bude časově delší neděle pak tradičně kratší,“ vysvětluje ředitel mistrovství Oldřich Zvolánek.

O medaile bude bojovat celkem 28 vybraných atletů a atletek pořádajícího SSK Vítkovice. V minulém roce Vítkovičtí vybojovali celkem šest medailí, v toho tři zlaté. I v letošním roce je hned několik velkých nadějí na pódiové umístění. Patří k nim zejména koulařka Katrin Brzyszkowská, sprinterka Karolína Maňasová, trojskokanka Tereza Sklenářová, dálkař Šimon Navrátil, půlkařka Hana Borová, tyčkařka Niki Joannidu, koulařka Alice Stehnová nebo dálkařka Lucie Pisková.

Program šampionátu začíná v sobotu v 10 hodin, závody se pochopitelně uskuteční bez přítomnosti diváků, ovšem boje o cenné kovy mohou fanoušci sledovat živě na facebooku Česká atletika.

Foto: ČAS/Adolf Horsinka

Kompletní informace o šampionátu najdete ZDE

« zpět «