ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

První den gigantu a hned pět medailí

6. 03. 2021

V atletické hale ve Vítkovicích bojují junioři, juniorky, dorostenci a dorostenky o mistrovské tituly. První den soutěží se vydařil i mladým nadějím pořádajícího klubu. Vybojovali hned pět medailí, z toho dvě nejcennější.

Z mistrovského titulu se podle očekávání radovala koulařka Katrin Brzyszkowská. Předvedla sice průměrný výkon, ovšem i tak 14,35 metrů na vítězství v juniorské kategorii bohatě stačilo. Naopak velmi dobrý čas zaběhla ve finále šedesátky juniorek Karolína Maňasová. Vyrovnala svůj osobní rekord a čas 7,67 znamenal zlato.

Stříbrnou medaili vybojovala v soutěži tyčkařek Niki Joannidu. Vítkovická dorostenka zaostala za svým skvělým výkonem na šampionátu dospělých a 345 centimetrů na zlato nestačilo. Stejně tak z druhého místa a stříbrné medaile mezi dorostenkami se radovala koulařka Alice Stehnová. Osobní rekord 13,65 předvedla v posledním pokusu. Do třetice stříbro a opět z vrhačského sektoru. Aleš Klozík si vytvořil nový osobák 15,39 znamenalo to druhé místo v juniorské kategorii.

Těsně pod stupni vítězů skončil junior Jan Vicher, kterého ve finále běhu na 60 metrů překážek dělily od medaile čtyři setiny sekundy. Čas 8,18 je jeho novým osobním rekordem. Na medaili nedosáhla ani tyčkařka Petra Picmausová. Výkonem 345 obsadila v soutěži juniorek dělené čtvrté místo. V kategorii dorostenek brala čtvrté místo za výkon 330 ve stejné disciplíně Julie Ondráčková.

Další naděje vítkovického klubu budou o stupně vítězů bojovat v neděli. Milan Ščibráni skončil v rozběhu na 400 metrů třetí a časem 50,50 postoupil do finále. Stejně tak se do finále čtvrtky probojoval dorostenec Matěj Lutz, který ve svém rozběhu skončil časem 50,97 druhý. V rozbězích se dařilo také dorostence Haně Borové, která vyhrála svůj rozběh 2:19,51, což byl druhý nejrychlejší čas z obou rozběhů.