ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Skvělé vystoupení vítkovických nadějí

7. 03. 2021

Veleúspěšný víkend mají za sebou mladí vítkovičtí atleti a atletky. Na halovém mistrovství republiky juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek v Ostravě vybojovali celkem deset medailí, z toho pět zlatých. Počet cenných kovů si rovnoměrně rozdělili do obou dnů.

V hodnocení klubů skončili na druhém místě za Kladnem, jehož zástupci vybojovali o dva tituly více. Jeden z nejlepších výkonů celého šampionátu předvedla ve finále běhu na 800 metrů dorostenka Hana Borová. Zvítězila časem 2:11,01 a vytvořila nový rekord mistrovství. Druhou v cíli Sáru Serbouskovou z České Třebové porazila o více než pět sekund.

Karolína Maňasová zopakovala zlatou jízdu z nejkratšího sprintu. Po šedesátce se radovala z titulu i v běhu na 200 metrů. S přehledem vyhrála nejprve svůj rozběh a pak ve finále vylepšila osobní maximum na 24,49.

V sobotní soutěži trojskokanek se juniorce Tereze Sklenářové nedařilo. Vše si ale vynahradila o den později v dálce, kde nenašla přemožitelku. Na zlatou medaili potřebovala zlepšit sezonní maximum, což se jí výkonem 564 centimetrů povedlo.

Na medaili dosáhl také čtvrtkař Milan Ščibráni. Ve finále bojoval o bronzovou medaili v cílové rovince berounským Adamem Sudkem, jeho nový osobní rekord 49,35 byl o dvě setiny lepší než čas jeho soupeře. Na bronzový stupínek vystoupal rovněž dálkař Šimon Navrátil. Měl v soutěži jen dva měřené pokusy, ten nejdelší měl hodnotu 6,96 a znamenal třetí místo.

Skvělé výkony nepředvedli pouze medailisté. Casey Constanti Long doběhl čtvrtý v závodě dorostenců na 200 metrů časem 22,95. Stejného umístění dosáhl mezi dorostenci také Matěj Lutz. Ve finále běhu na 400 metrů byl od medaile daleko, ale osobní rekord 50,30 ho určitě potěšil.