ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Staněk přivezl z Toruně zlato

8. 03. 2021

Na evropském halovém šampionátu v polské Toruni se z první velké zlaté medaile v kariéře radoval český koulař Tomáš Staněk. Výkonem 21,62 metrů z pátého pokusu ovládl svoji soutěž a mohl se odevzdat veliké a zasloužené oslavě na ploše haly.

To bylo hned druhý den šampionátu. Druhá medailová radost přišla v jeho úplném závěru, když česká štafeta na 4x400 metrů ve složení Vít Müller, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm doběhla v čase 3:06,54 druhá za Nizozemskem a vybojovala stříbrné medaile.

Přestože Staňka v Toruni trápilo zranění nohy, svůj boj o vysněné medaili nevzdal. Hovořil o ní už po kvalifikaci a hovořil o ní také po vítězném závodě. „Jsem rád, že jsem prolomil tu bariéru, mistr Evropy zní mnohem lépe než vicemistr nebo druhý vicemistr. Hodil jsem dál než v Bělehradě, vlastně nejdál na takové velké akci. Ani by mě to nenapadlo v tom zdravotním stavu, v jakém jsem do soutěže šel. Před tím pátým pokusem jsem si ale řekl, že to bude vabank. Čtvrtý jsem skončit nechtěl. Dal jsem do toho úplně všechno, takže si vůbec nepamatuji, co jsem v tom pokusu vlastně udělal,“ řekl velmi šťastný český koulař.

Druhá česká medailová radost přišla tedy ve štafetě mužů. Už od první předávky se Češi pohybovali na druhé příčce. Müller předával zkušenému Maslákovi, který měl z celého kvarteta nejvíce poziční práce. Ustál však všechny kontakty se soupeři a dotíral dokonce na vedoucí Nizozemsko. Předal nakonec Desenskému opět na druhém místě a ten společně s finišujícím Šormem tuto stříbrnou pozici udržel.

Kromě těchto dvou medailových radostí čeští atleti a atletky na šampionátu příliš nezářili. V silné konkurenci se některým podařilo postoupit z rozběhů do semifinále, do finále se probojovali pouze mílaři Filip Sasínek a Jan Friš. Koulařka Markéta Červenková se do finále probojovala rovněž, jenže nikdo do medailových bojů nezasáhl.

Jediný vítkovický zástupce na šampionátu Zdeněk Stromšík skončil v poli poražených. Stejně jako jeho oba reprezentační kolegové na šedesátce. Českým sprinterům se závod nevydařil. Jan Veleba zaběhl v rozběhu čas 6,75, Zdeněk Stromšík byl o dvě setiny sekundy pomalejší a nejmladší z této trojice Štěpán Hampl skončil v rozbězích časem 6,83. Ani jeden z nich do semifinále nepostoupil.