up

Příměstské tábory, léto 2021 >

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Příprava na World Relays v plném proudu

23. 04. 2021

Prvním velkým mezinárodním vrcholem letošní letní sezony budou World Relays v polském Chořově. Ve světové konkurenci by se měly 1. a 2. května představit i české štafety, které se momentálně připravují na kanárském ostrově Tenerife.

Na prestižní podnik se intenzivně připravují také Zdeněk Stromšík a Jana Slaninová. Sprinterské opory vítkovického oddílu budou společně se svými kolegy a kolegyněmi usilovat o výsledky, které by jim zaručily účast na mistrovství světa v Eugene 2022 a zejména pak na olympijských hrách v Tokiu.

Ambice mužské štafety na 4x100 metrů pro World Relays jsou jasné, a to je umístění do 10. příčky. Zdeněk Stromšík, Jan Veleba a Jan Jirka mají nového parťáka Jiřího Poláka. „Sestavu určuje výkonnost ve štafetě v posledních dvou letech a také individuální výkony v posledním kalendářním roce. Ke změně sestavy došlo vzhledem k preferenci dvou dvoustovkařů a také vysoké výkonnosti Jirky Poláka. Nicméně jsem rád, že ve štafetě konečně panuje vysoce konkurenční prostředí. Všichni svou přípravu směřují ke štafetovým cílům a za to patří dík všem klukům i jejich trenérům,“ pochvaluje si trenér Petr Habásko.

Spoludržitel českého rekordu na 100 metrů Zdeněk Stromšík pro server atletika.cz dodal, že spolupráce prozatím klape na jedničku. „Sbíhání štafety probíhá dobře a všichni už jsme se adaptovali na nové složení. Jirka Polák se začlenil do týmu skvěle. Těším se na nadcházející World Relays a věřím, že všichni uděláme pro kvalifikaci na mistrovství světa a potažmo i na olympijské hry maximum.“

Ženská štafeta na 4x100 metrů startovala, podobně jako ta mužská, před dvěma lety na World relays v japonské Jokohamě. Z tehdejší sestavy je v současnosti k dispozici jen Jana Slaninová. Trenér Lukáš Dejdar má k dispozici kromě zkušené vítkovické sprinterky dále Martinu Hofmanovou, Barboru Šplechtnovou, Helenu Jiranovou, Johanu Kaiserovou a Barboru Dvořákovou.

Jana Slaninová však na stránkách atletického svazu hovoří směrem k závodům v Polsku optimisticky. „Vzhledem ke všem zraněním, která se bohužel stala, se sestava razantně změnila. Vše je nové a v tomto složení jsme spolu prakticky ještě nikdy v závodě neběžely, ale věřím, že nám toto soustředění pomůže a popasujeme se s tím dobře. Do Polska musíme hlavně odjet optimisticky naladěné a budeme se snažit bojovat o co nejlepší čas i umístění,“ vzkazuje tradiční štafetová opora.

Více o přípravě českých štafet najdete na www.atletika.cz

« zpět «