up

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Martin Kováčech v nominaci na ME v krosu

1. 12. 2021

Po roční přestávce, zaviněné coronavirem, budou opět atleti a atletky bojovat o medaile na mistrovství Evropy v přespolním běhu. Do Dublinu, kde se šampionát uskuteční 12. prosince, by mělo odcestovat osm českých běžeckých nadějí. Včetně vítkovického Martina Kováčecha.

V nominaci nechybí oba mistři republiky z nedávného závodu ve Valašském Meziříčí, v kategorii mužů to byl Jáchym Kovář a mezi ženami Tereza Hrochová.

V kategorii do 23 let budou na evropském šampionátu české barvy hájit borci, kteří se na dráze specializují na stýpl. David Foller a Martin Kováčechstartovali právě v závodě na 3000 metrů překážek na letošním mistrovství Evropy v Tallinnu. Foller tam dokonce postoupil do finále. Na krosovém ME však bude startovat poprvé. Martin Kováčech už za sebou jednu účast má, před dvěma lety v Lisabonu skončil v závodě juniorů na 91. místě.

Bezesporu největší osobností, která se na šampionátu v Dublinu letos představí, je olympijský vítěz v běhu na 1500 metrů Nor Jakob Ingebrigtsen. Má několik medailí z krosových šampionátů v juniorských kategoriích, letos poprvé se představí v závodě mužů. A bude pochopitelně jedním z nejžhavějších kandidátů na titul.

Foto: ČAS/Ivana Roháčková

« zpět «