up

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Začíná halová sezona s vrcholy v Ostravě

3. 01. 2022

Ve druhé polovině března vyvrcholí halová atletická sezona světovým šampionátem v Bělehradu. Nejvýznamnější české soutěže se naopak uskuteční ve vítkovické hale. Jde o domácí šampionát dospělých i mládežnických kategorií, tzv. gigant.

Předseda výkonné rady SSK Vítkovice Oldřich Zvolánek se na novou sezonu těší. „Nebude to opět vůbec snadné, protože stále nad námi visí hrozba dalších restrikcí a hygienických opatření kvůli koronaviru. Chceme být maximálně optimističtí a věřím, že atleti a atletky budou moci v hale plnohodnotně závodit. Těšíme se na všechny mítinky, od těch krajských až po mezinárodní,“ říká na prahu halové sezony.

Právě v těchto dnech se na ni ve vítkovické hale pilně připravuje například nejlepší slovenský sprinter Ján Volko, který v Ostravě trénuje se skupinou dalších slovenských atletů.

První startovní výstřely v roce 2022 v hale zazní už tuto sobotu v rámci Zahajovacích závodů. A pak už se budou v rychlém tempu střídat závody a soutěže nejrůznějších úrovní. Přebory kraje, Středoškolský pohár sportovních gymnázií, polské mistrovství Slezska či mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích.

Stříbrný mítink WAIT – Czech Indoor Gala je na programu 3. února, mistrovství republiky juniorů a dorostu se koná ve dnech 19. – 20. února a šampionát mužů a žen 5. – 6. března. Fanoušci atletiky se tedy rozhodně mají na co těšit.

Kompletní termínovou listinu najdete ZDE

« zpět «